Gezilecek Yerler

#ZamanınUnutulduğuYer

#ToprağınSanataDönüştüğüYer

Kınık Köyü 

Çömlekçilik                                                                                                                  

Bilecik/Pazaryeri İlçesine bağlı Kınık Köyü her yıl binlerce misafiri ağırlamaktadır. 'Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer' olarakta bilinen Kınık Köyü, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından Çömlekçilik sanatıyla ünlenmiş bir köydür. Küçük atölyelerin bulunduğu Kınık Köyünü ziyaret etmeden dönmeyiniz.

 

 

#GöletlerDiyarıPazaryeri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçükelmalı Tabiat Parkı

Gölet - Mesire Alanı - Kamp - Olta Balıkçılığı - Trekking

Pazaryeri ilçesinden Bursa istikametine giden yoldan Kınık ve Küçükelmalı istikametine doğru yol aldığınızda, 10,5 km sonra Küçükelmalı Göleti’ne ulaşırsınız. Mesire alanına küçük bir ücret ödeyerek giriliyor. Piknikçilerin rahat edeceği, mangal yapabilecek alanların bulunduğu bu ilçeden son derece mutlu ayrılacağınıza eminiz. Göletin rakımı 830 metre.

GPS kullananlar için 40° 01’01.34” kuzey - 29° 47’ 49.30” doğu

 

 

 

Büyükelmalı Göleti                           

Gölet - Kamp - Olta Balıkçılığı - Trekking

Pazaryeri ilçesinden Bursa istikametine giden yol, 4,2 km sonra Günyurdu Köyü ve Büyükelmalı Köyü istikametine ayrılır. Ayrılan yoldan kuzeybatı yönüne devam edildiğinde 6 km sonra, Büyükelmalı Köyü’ne gelmeden gölete varılır. Büyükelmalı Köyü’nün 2 km doğusunda kalan gölet oldukça sakindir. Etrafı çam ve meşeliklerle çevrili gözlerden uzak bu yerde huzur bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Göletin rakımı 830 metredir.

 GPS kullananlar için 40° 02’59.06” kuzey - 29° 49’14.48” doğu.

 

 

 

Bozcaarmut Göleti       

Gölet - Mesire Alanı - Kamp - Olta Balıkçılığı - Trekking

Pazaryeri İlçesinden Bursa istikametine giden yolda Kınık ve Küçükelmalı istikametine doğru yol ayrımından 5,5 km sonra Bozcaarmut Köyü’ne ulaşırsınız. Köy içinden geçen yolu takip ettiğinizde, 2,9 km sonra Bozcaarmut Göleti’ne varırsınız. Bu yolculuktan son derece keyif alacağınız şüphesiz. Çünkü Küçükelmalı’yı geçtikten sonra yeşilin bin bir tonu arasında seyahat edeceğiniz orman yolu başlıyor. Göletin rakımı ise 1090 metre.

 GPS kullananlar için 39° 57’43.28” kuzey - 29° 47’17.46” doğu.

 

 

 

Esere Göleti                                       

Gölet - Kamp - Olta Balıkçılığı - Trekking

Pazaryeri ilçesinin doğu tarafında, girişte bulunan şehitliğin hemen karşı yolundaki Prof. Dr. Güner İnce Caddesi’ni takip ettiğinizde, yol sizi güney istikametinde 3,8 km sonra gölete ulaştırır. Küçük bir gölet olan Esere’nin, yeşillikler arasına gizlenmiş bir doğa harikası olduğunu göreceksiniz. Göletin rakımı 860 metredir.

 GPS kullananlar için 39° 58’05.51” kuzey - 29° 54’59.22” doğu.

 

 

 

Günyurdu (Bakraz) Barajı

Gölet - Mesire Alanı - Kamp - Olta Balıkçılığı - Trekking

Pazaryeri İlçesinden Bursa istikametine giden yol, 4,2 km sonra Günyurdu ve Büyükelmalı istikametine ayrılır. Ayrılan yoldan kuzey yönüne devam edildiğinde, 2,7 km sonra Günyurdu Baraj Göleti’ne gelirsiniz. Gölet etrafından dolaşırsanız 3,5 km sonra, eski Günyurdu Köyü’ne varırsınız. Köyün bir kısmı baraj sularının altında kaldığından, dramatik görüntülerin oluştuğu bu yerde enteresan fotoğraflar çekebilirsiniz. Gölette yavrularıyla birlikte gezinen angut kuşlarını görebilir, şansınız yaver giderse onları yavrularıyla birlikte fotoğraflayabilirsiniz. Göletin rakımı 835 metredir.

 GPS kullananlar için 40° 02’09.85” kuzey - 29° 50’34.07” doğu.

 

 

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.