Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliğine Katılım Sağladı

11 Kasım 2020 14:44 Pazaryeri Belediyesi

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti. Bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna'nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 ülkenin katılacağı Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluştu.

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, Milli Ağaçlandırma Günü, "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında İlçemizde Orman İşletme Şefliği öncülüğünde düzenlenen 65 fidanın toprakla buluşturulması etkinliğine katılım sağladı.

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, ‘‘ Bugün ayrıca 11.11 Bilecikliler günü olduğundan etkinlik daha ayrı bir güzel oldu. Pazaryeri Orman İşletme Şefliğine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’’

Pazaryeri Orman İşletme Şefi Mehmet Ufuk Aykul, ‘‘ 30 ülkenin katılacağı Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluşacak. Bizde Pazaryeri İşletme şefliği olarak bugün 65 fidanı toprakla buluşturduk. İlçe Kaymakamlığına ve Belediye Başkanlığına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.’’

Düzenlenen etkinliğe; İlçe Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, İlçe Jandarma Komutan V. Yusuf Koçak, İlçe Emniyet Amiri İnan Kılıçoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert,  İlçe Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Merve Çetin, İşletme Şefi Mehmet Ufuk Aykul ve orman personeli katıldı.

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.