Belediye Başkanımız Zekiye Tekin Şalvarını Giydi Çiftçimize Yardıma Koştu

01 Eylül 2020 14:00 Pazaryeri Belediyesi

Türkiye'de sadece Pazaryeri'nde yetişen, "yeşil altın" olarak da nitelendirilen şerbetçi otunun hasadı başladı.

Bölge halkının tarımdan aldığı payı artırmak, ilçe sakinlerimizi bu alanda teşvik etmek ve ürünlerini tanıtmak isteyen Belediye Başkanımız, mesaisi dışındaki zamanının bir bölümünü şalvar giyip tarlada çiftçilere yardım ederek geçiriyor.

Her gittiği tarlada kadınlar tarafından ilgiyle karşılanan Belediye Başkanımız, şerbetçi otu ve fasulye toplayıp traktör kullanarak hasada destek oluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, "Çiftçilerimizle olmayı seviyorum, onları tarlalarda ziyaret edip hasada yardımcı oluyor ve sorunlarını dinliyorum. Bu hafta şerbetçi otu ve boncuk fasulye mesaisindeyim. Şalvarımızı giydik tarlalara çıktık. Özümüz, kültürümüz şalvarla çalışmak. Yeri geldiğinde prosedür gereği makamda resmi kıyafetle, diğer zamanlarda şalvarımla halkın arasındayım.

İlçemizde kadınlarımıza ve çiftçilerimize konserve fabrikası sözümüz vardı. Bunu yerine getirmek için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 'Sosyal Destek Programı' (SODES) kapsamında proje hazırlayarak çalışmalara başladık. İlçemizde yetişen diğer ürünler için konserve, kurutma ve soğuk hava deposu çalışmalarımız devam ediyor. Çiftçilerimize verdiğimiz sözün müjdesini vermiş olayım."

İlçemizdeki çiftçilerden Mehmet Başol da Başkanımız Zekiye Tekin'e, kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Başol, "Allah razı olsun, Başkanımız geldi bizimle beraber nohut kesti, traktöre sardı ve nakliyesine yardım etti." ifadelerini kullandı.

Fatma Balkan ise her konuda Tekin'den destek gördüklerini belirterek, "On parmağında on marifet var. Belediyeye gidiyoruz, bizi güler yüzle karşılayıp yardımcı oluyor. Şimdi de şalvarını giyip her yıl yaptığı gibi yine bizimle beraber ot toplamaya geldi." diye konuştu.

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.