Belediye Başkanımız Zekiye Tekin'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28 Ekim 2020 12:33 Pazaryeri Belediyesi

Bugün geçmişimizden aldığımız güç ile geleceğe büyük ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.’’ diyerek işaret ettiği geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97.yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, 97 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir. Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürmektedir.

En son 15 Temmuz gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi'ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. Hainlerin silahlarına göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasisine, hükümetine ve devletine sahip çıkan milletimizin azmi, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü olan 2023 hedeflerimize ulaşma konusundaki en büyük güvencemizdir.

Bugün Türkiye, daha güçlü, daha dirayetli, daha kararlı bir ülkedir. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır. Terör örgütleri de, onları kullananlar da, hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecektir.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimize ve bize dualarıyla destek olan tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

CUMHURİYETİMİZİN 97. YILI KUTLU OLSUN.

Zekiye Tekin – Belediye Başkanı

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.