Bilecik Valisi Sn. Dr. Kemal Kızılkaya İlçemize Ziyarette Bulundu

21 Ocak 2022 10:00 Pazaryeri Belediyesi

Bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla Pazaryeri ilçesine gelen Vali Dr. Kemal Kızılkaya, öncelikle Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Altay ve kurum müdürleri tarafından yürütülen faaliyetlerle ilgili brifing alan Vali Dr. Kızılkaya, yapılan çalışmalarda kendilerine başarılar diledi.

Kaymakamlığın ardından Pazaryeri Belediye’sine geçerek Belediye Başkanı Zekiye Tekin’i makamında ziyaret eden Vali Dr. Kemal Kızılkaya, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Zorlu kış koşullarında gerçekleştirilen faaliyetlerde kendilerine başarı temennilerini iletti

Vali Dr. Kızılkaya, kurum ziyaretleri sonrası İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde Pazaryerili muhtarlar ile bir araya geldi. İlçe Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile birlikte, muhtarların köy ve mahalleleri ile ilgili sorunlarını dinleyen Vali Dr. Kemal Kızılkaya, “Muhtarlarımız, Devletimizin sahadaki gözü kulağıdır. Muhtarlarımız kamu kurumları ile köy halkı arasında köprü vazifesini görmektedirler. Dolayısıyla sizlerle kuvvetli bir iletişim kurmak arzumuzdur. Taleplerinizi, isteklerinizi bizlere açık bir şekilde her zaman iletebilirsiniz.” dedi.

Muhtarlarla gerçekleştirilen toplantının ardından Tunceli/Çiçekli Jandarma Komutanlığı’nda askerlik görevini yapmakta iken 1989 yılında terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sedat Çakır’ın annesi Refiye Çakır’ı, Pazaryeri/Sarıdayı Köyü’ndeki evinde ziyaret eden Vali Dr. Kemal Kızılkaya, buradan Sarıdayı köy kahvesine uğrayarak vatandaşlar ile bir süre sohbet etti.

Vali Dr. Kemal Kızılkaya Pazaryeri ziyaretleri kapsamında, zorlu kış koşullarından etkilenen sokak hayvanları ile yaban hayvanlarını ve kuş türlerini korumak adına yapılan faaliyetlere destek vermek amacıyla Pazaryeri Küçükelmalı Tabiat Parkı’nda yemleme çalışmalarına da katıldı. Ardından Küçükelmalı Ekoturizm ve Eğitim Kampı Merkezi’ni ziyaret eden Vali Dr. Kızılkaya burada incelemelerde bulunarak Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci’den bilgi aldı.

Kaynak: Bilecik Valiliği

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.