Bozcaarmut Göleti Koruma ve Sağlıklaştırma Projesi İçin Bir Araya Geldiler

03 Eylül 2020 17:06 Pazaryeri Belediyesi

Bilecik Valimiz Bilal Şentürk, Bursa Orman Bölge Müdürümüz Yalçın Akın, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin ve İlçe Kaymakamımız Berker Çırak, İlçemize bağlı Bozcaarmut göletinde yapılacak çalışmaları yerinde değerlendirdiler.

Bilecik'in doğal, kültürel, manevi ve tarihi zenginliklerini turizme kazandırmak için planlanan çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Şentürk, şöyle konuştu:

''Bilecik genelinde 35 göletimiz mevcut. Hepsinin ayrı bir doğal güzelliği bulunuyor. Bozcaarmut Göleti de bunlardan birisi. Hafta sonları ilimizden ve çevre illerden yaklaşık 500 kişi doğa ile iç içe olmak için geliyor. 'Kullan, koru ve geleceğe taşı' çerçevesinde hazırlanan projeyle, hem doğa turizmine hem de köylerimizin ekonomisine katkı sağlayarak, burayı marka yer haline getirmek istiyoruz. Buranın en önemli sermayesi doğa, ağaç ve göl. Ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirebilecekleri ve kalabilecekleri mekanlar olacak. Çevre ve kültür değerlerinin sürdürülebilirliğinin olduğu vizyon proje, hem ilimize hem ilçemize hem de yerel halka maddi yarar sağlayacak.''

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin,''Sevdamız pazaryeri diyerek inandığımız yolda ilçemizin gelişmesi için hızla ilerliyoruz.Bozcaarmut göletimizi turizm cenneti yapmak üzere sayın Valimiz Bilal Şentürk, Orman Bölge Müdürümüz sayın Yalçın Akın ve personeli ,ilçe kaymakamımız Berker Çırak ,ilçe başkanımız İsmail Soydan , köy muhtarımız Rıza Aydın ile birlikte Bozcaarmut göletinde incelemeler yaptık ve projemizi yerinde değerlendirdik. İlçemizin Turizm ve Kültür anlamında gelişmesi için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz . Sayın valimiz Bilal Şentürk, Orman Bölge Müdürümüz sayın Yalçın Akın’a projemize desteklerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum.'' dedi.

Projede, kamp alanları, konaklama yerleri, yürüyüş parkurları, seyir terası, restoran, kır lokantası yer alıyor.

  

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.