Bozcaarmut Göletinde Çevre Temizliği Yapıldı

12 Ekim 2020 14:39 Pazaryeri Belediyesi

Belediye Başkanlığımız ve Yollara Sevgi Dağıtanlar Derneği işbirliği kapsamında Bozcaarmut Göleti ve çevresinde metal, plastik, cam ve kağıt atıklarını toplayarak çevre temizlik çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, ''Yollara Sevgi Dağıtanlar Derneğinin çevre gönüllüsü gençleri ile birlikte Bozcaarmut göleti etrafında temizlik çalışması yaptık. Pazaryeri ilçemizdeki yaşam standardını yükseltmek için temizlik faaliyetlerine ayrı bir önem veriyoruz. geri dönüşümde kullanılmayan, araziye bırakılan yıllarca doğada erimeyen, bertaraf olamayan atıkların insan ve çevre sağlığını tehdit ediyor. Maalesef ki ilçemizin doğal güzelliklerinin keyfini çıkaranlar çöpleri  düzensiz bir şekilde bulundukları yere bırakıp gidiyorlar .Türkiye'nin en güzel doğasına sahip bir ilçede yaşıyoruz. Dolayısıyla bunu korumak ve kollamak, çocuklarımıza ve torunlarımıza aynı doğallığıyla aktarmak hepimizin görevidir.

Buradaki temel amaç; çevremizi kirleten ya da yangın çıkartma ihtimali olan atık ve metalleri, ambalaj atıkları, plastik, camları ve kağıtları toplayarak bertaraf etmektir. Topladığımız ürünleri yeniden ekonomiye dönüşümünü sağlayacağız. Çocuklarımızın geleceği, doğamızın güzelliği için mutlaka bu temizliği yapmak zorundayız. Lütfen doğaya çöp atmayalım, çevremize el birliği ile sahip çıkalım. Çünkü bir pet şişenin doğada kaybolma süresi 600 yıl yani 6 ömür demek bunun bilinci ile doğayı kirletmeyelim. Çevre ve doğanın korunmasında hassas ve duyarlı bir hizmet anlayışına sahip Pazaryerİ Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde devam eden 'Sıfır Atık' projesini yatırımlar ve projelerle destekliyoruz. Örnek yatırımlarla çevremize ve doğamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu gün bize destek veren Yol-Sev-Der' in çevre gönüllüsü genç kardeşlerimize ilçemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.'' ifadelerinde bulundu.

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.