Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş' tan Pazaryeri Ziyareti

06 Temmuz 2021 13:45 Pazaryeri Belediyesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e iadeyi ziyarette bulunarak ilçe esnafını ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Başkan Tekin’i makamında, Ak Parti ilçe Başkanı Soyadan’ ı’ da parti binasında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı ve projelerine destek olabileceğini belirtti.

Ziyaretinde kendisini Ak Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Soydan, il genel ve belediye meclis üyeleri ile ilçede bulunan eski arkadaşları karşıladı.

Belediye makmındaki istişarelerin ardından ilçede bir çok esnafı ziyaret eden Aktaş, esnaflara hayırlı işler diledi. Daha sonra Küçükelmalı Tabiat parkında incelemelerde bulunan aktaş manzaranın güzelliğine hayran kaldı.

Başkan Aktaş, ziyaret sonunda yaptığı açıklamada“Bursa ve Bilecik kardeş iki şehir hemen yan yana komşu iki şehir. Özellikle Bilecik nüfusuna kayıtlı ve Pazaryeri nüfusuna kayıtlı çok insanımız var Bursa da yaşayan. Hem burada evleri var akrabaları var gelip gidiyorlar dolayısıyla Pazaryeri ile Bursa’yı çok ayrı düşünmek Bilecik’i ayrı düşünmek çok mümkün değil . Bana daha önce sağ olsun ziyaretime gelen AK Parti ilçe Başkanı ve Belediye Başkanımıza bu gün iadeyi ziyarette bulundum. Öncelikle ben çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dilerim bu vesile ile esnaf ziyareti de yaptık dostlar ile birlikte olduk. Başkanımızın yeni ilk döneminde heyecanla buraya bir şeyler katmanın derdi içerisinde. Dolayısıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak nasıl bir destek veririz nasıl güç veririz bunu sadece maddi bir güç olarak ta düşünmemek lazım her zamanda fikir gücüde önemli beyin gücüde önemli önümüzdeki hafta ekip arkadaşlarımız gelecekler inceleme yaparlar nihayetinde başkanımızın bu çağrısına isteğine karşılıksız kalmayız. Ben özellikle Bilecik İl başkanımıza da çok teşekkür ediyorum bu gün bizleri yalnız bırakmadı. Ziyaretimizin başından sonuna kadarda bizlerle birlikte oldu. AK Parti,  yerel yöneticilikte çığır açmış bir parti Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz ülkemize gerçekten altyapıdır, üstyapıdır çok güzel işler kazandırdık. Şehirlerimizin ekonomisini nasıl geliştiririz, şehirlerimize nasıl daha değer katarız onun derdi ve hesabını içerisindeyiz. Pazaryerinin bu manada tabi ara bir bölgede olması, ulaşım ve benzeri konulardan kaynaklanan her ne kadar son yıllarda bazı yatırımlar yapılmış olsa da handikapları da var içerisinde. Bunları da aşarak Pazaryeri ekonomisine nasıl katkı verebiliriz bunun hesabı ile hareket ediyoruz. İnşallah bu komşuluğun ve kardeşliğin aynı zamanda Pazaryerine katkı olarak döneceğini ifade etmek istiyorum. Ev sahiplikleri için İl başkanımıza ilçe başkanımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş’ın yapmış olduğu ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş, başkanımızı ağırlamaktan son derece onur duyduk. O kadar yoğun mesaisi arasında bizlerin ziyaretine geldiği için kendisine teşekkür ediyoruz. İlçemize desteklerinden bahsetti. Bizde Pazaryeri halkı olarak, Pazaryeri halkı adına, ilçem adına kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta başkanımızın yollayacağı ekipleri büyük bir heyecanla bekliyorum. Hizmet yolunda bana da verdiği desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum dedi.

AK Parti Bilecik İl Başkanı Yıldırım, ise, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur beye çok teşekkür ediyorum bu gün bizi mutlu ettiler güzel bir gün geçirdik beraber. Belediyecilikte Bursa’da gerçekten çok güzel işler yapılıyor yapmaya da devam ediyorlar. Bizde dirilişin ve kuruluşun şehirleri olarak her zaman manevi desteklerini yanımızda hissediyoruz çok sağ olsunlar kendilerine çok teşekkür ediyorum hoş gelmişler” dedi.

 

 

Haber: İbrahim Öztosun - Pazaryeri AA Muhabiri

 

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.