Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi

07 Haziran 2023 11:44 Pazaryeri Belediyesi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi açıldı.

Pazaryeri ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi’nce 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında merkez ve köylerde kursiyerler tarafından hazırlanan sergi HEM binasında açıldı.

Sergi açılışına Bilecik Vali Yardımcısı Akın Ağca, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Jandarma Bölük Komutanı Recep Kuş, Emniyet Amir vekili Emrah Turan, okul ve daire müdürleri ve vatandaşlar ile kursiyerler katıldı.

Halk Eğitim Müdürü Fatoş Karaca Beler, Hayat Boyu Öğrenme Haftasına istinaden yılsonu sergi açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Beler, “ Hayat Boyu Öğrenme Haftasında sergi düzenlememizin sebeplerinden biri, el sanatlarına ve el emeklerinin önemine dikkat çekerek bu değerli mirası gelecek nesillere aktarmaktır. Ülkemizin zengin kültürel birikimi içerisinde el sanatlarının yeri her zaman özel olmuştur ve bu sergi, bu değeri vurgulamak için önemli bir fırsat sunmaktadır. El sanatları, toplumlar için birleştirici bir güçtür. Bu sanatlar aracılığıyla farklı kültürler arasında bir köprü kurulur ve insanlar arasındaki anlayış ve saygı artar. 2022-2023 Öğretim yılında Eylül ayından Haziran ayına kadar kurumumuzda toplam 104 kurs açılmış ve Bin 813 kursiyere hizmet verilmiştir. Halk Eğitim Merkezimizde aynı zamanda Manevi dünyamıza yönelik kurslara da yer verdik. Kurumumuzda Elf-Ba ve kuran-ı kerim okumaya yönelik kurslar açtık. Çocuklarımızın kaliteli vakit geçirmesi için onları geliştirecek, satranç, resim, robotik kodlama, değerler eğitimi kurslarına da yıl boyunca yer verdik. Ayrıca bu eğitim öğretim yılında toplam 16 kişiye okuma yazma kursları açtık. Kurslara devam eden kursiyerlerimizin 10’u okuma yazma sertifikasını almaya hak kazandılar.

Halkımızdan isteğimiz Halk Eğitim Merkezlerinin bu nimetlerinden faydalanabilmeleri için kendilerine biraz zaman ayırmaları… Sergimizde sergilenen eserler, birlikte çalışmaktan memnun olduğum ve alanlarında bilgili, tecrübeli eğitimci ekibimin emeği ile sanatsever becerikli kursiyerlerimizin ilgisiyle ortaya çıkmıştır.

Onlara, sizlerin nezdinizde emekleri ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.“ dedi.

Usta öğreticilerin darbuka resitali, kickboks ve tekvando kursiyerlerinin gösterileri ile gitar konserinin ardından Vali yardımcısı Ağca ve beraberindekiler açılan sergiyi gezerek usta öğretici ve kursiyerler bilgi aldılar.

 

Haber: İbrahim Öztosun

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.