İlçemize 135 Milyon Liralık Yatırım

16 Ekim 2020 10:20 Pazaryeri Belediyesi

Bilecik Valimiz Sayın Bilal Şentürk, İlçemize ziyaretleri sırasında Kredi ve Yurtlar Kurumu, Gençlik Merkezi, İlçe Kaymakamlığı, Esnaf Ziyareti, Bonna Porselen Fabrikası ve Ahmetler Köyüne ziyaretlerde bulundu.

Kaymakamlık binasına ziyaretleri sırasında Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesinde 4 ayrı firmaya 187 bin metrekarelik alanın tahsisini gerçekleştirdi.

Kaymakamlık binasında firma sahipleriyle bir araya gelen Vali Bilal Şentürk, üretim alanları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Şentürk, ziyaretinde yaptığı konuşmada, ilçenin büyük bir yatırıma kavuştuğunu söyledi.187 bin metrekarelik alanın 4 firmaya tahsis edildiğini belirten Şentürk,

"Farklı firmalarımız burada inşaat çivisi imalatı, seri iklimlendirme, kablo ve tekstil firmalarımız faaliyet gösterecek. Bu çalışma hem istihdam hem de yatırım miktarı ile ilk etapta yaklaşık 500 kişilik bir iş imkanı vadediyor. Toplamda 135 milyon lira civarında bir yatırım olacak. Ülkemizin yeni tip koronavirüsle mücadele ettiği bu dönemde, dünyanın kıvrandığı bir süreçte, tekeri çeviren ve yatırımı devam ettiren firmalarımıza ülkemiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz. Burası bölge itibarıyla kavşak noktası konumunda. Burası üretilen ürünlerin pazara ulaştırılması noktasında, limanlara yakınlık ve ulaşılabilirlik durumunda stratejik bir pozisyonda. Sadece istihdam boyutunda değil, katma değeri yüksek teknolojilerinin bölgemize gelmesini istiyoruz. Yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz." İfadelerinin ardından firma sahipleriyle satış sözleşmelerini imzaladı.

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, ’’ Sayın Valimiz Bilal Şentürk’ün ilçemize ziyaretleri kapsamında, Kredi ve Yurtlar Kurumumuza, Gençlik Merkezimize, İlçe Kaymakamlığımıza, İlçe Esnafımıza, Bonna Seramik Fabrikamıza ve Ahmetler Köyümüze ziyaretlerde bulunduk. Kaymakamlık binasına ziyaretlerimiz sırasında Organize Sanayi Bölgemizde 4 ayrı firmaya 187 bin metrekarelik alanın tahsisinin yapılması ile 135 milyon liralık yatırımında ilçemize hayırlı olması diliyor, emeği geçen herkese ve yatırımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.’’

Bilecik Valimiz Sayın Bilal Şentürk’ ün ilçemize ziyaretleri beraberinde İl Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yasin Özdemir’e, İl Genel Meclis Başkanımız Osman Yılmaz’a, PORSAB yönetim kurulumuza ve İl Özel İdaresi yetkililerine ziyaretleri dolayısı ile teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.