İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı Kutlu Olsun

05 Eylül 2020 11:57 Pazaryeri Belediyesi

5 Eylül Pazaryeri’mizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Çelenk sunma programı, Belediye Başkanlığımız ve İlçe Kaymakamlığımız işbirliği kapsamında düzenlendi.

Pazaryeri’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. Tören, küresel salgın tedbirleri nedeni ile sosyal mesafe, maske kurallarına uyularak kısıtlı katılımla yapıldı.

Pazaryeri İlçe Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Karamustafa Paşa Camiinden Sela okunmasına müteakip, kurban kesildi. Program İlçe Şehitliğimizin ziyareti ve Şehitlerimizin ruhu için duaların edilmesi ile sona erdi.

Törene; İlçe Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, BŞEÜ PMYO Müdür Yardımcısı İrem Yazıcı, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Amiri V. Emrah Turan, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları ile sivil toplum temsilcileri katıldı.

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.