İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YIL DÖNÜMÜ ÇOŞKU İLE KUTLANDI

06 Eylül 2021 12:20 Pazaryeri Belediyesi

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü büyük bir coşku ile kutlandı.

Hükümet Konağı önünde yapılan etkinlikte, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Altay, yaptığı konuşmada; “Kurtuluşu kutlayan kişiler, Toprağın, vatanın, namusun ne demek olduğunu daha iyi anlıyor. Allah bir daha bizlere o günleri yaşatmasın bir daha o günleri göstermesin, Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi “Allah bize bir daha istiklal marşı yazdırmasın” Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, yaptığı konuşmada, bugünün, milli benliği var oluşla yok oluş arasındaki mesafede gerçek özgürlüğü gösteren, bağımsızlığımızı bütün benliğiyle nakşeden, toprakların kutsal emanet olarak bırakan tarihin adı olduğunu söyledi.

Kurtuluş gününün bayram olarak kutlanmasının nedeninin asla kuru bir naradan ibaret olmadığını ifade eden Tekin, şöyle konuştu:

“Bu toprakları bize vatan yapan tarihi gerçekleri bilmeden yeni bir gelecek inşa edemeyiz. Tarihe baktığımızda, acılarımızı, çilemizi yoğuran, toprakları bize vatan yapan, bu toprakların gerçek sahipleri, büyük ecdadımızı minnet ve şükranla yâd etmek gayesiyle toplandık. Bu kutlama onların acılarını hissedip, milli şairimiz Mehmet Akif’in, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin’ şuurunda bir kutlamadır. Bu şuuru canlı tutmaktan başka bir gayemiz ve gayretimiz olamaz. Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yılında milletimize eşsiz zaferler kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bağımsızlık ve hürriyet uğruna canlarını feda eden ve 15 Temmuz darbe kalkışmasında demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek ihanet ayaklanmasına karşı durarak, ‘Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak’ uğruna mücadele eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyor, Allah bize ve gelecek nesillere bu topraklarımızın bir daha işgal edildiğini göstermesin diyorum.” dedi.

Tören, İlçeye Kick Boks da madalya kazandıran sporculara ödüllerinin verilmesi ve yaptıkları gösteriler, Pazaryeri Avcılar Kulübünün temsili esir kurtarma gösterisi, temsili olarak kurtarılan genç kızın Türk Bayrağını öperek lçe Kaymakamı Altay’a taktim etmesi, İnegöl Mehteran takımı konseri, Bursa Osmangazi Belediyesi Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve yemek ikramı ile sona erdi.

Programa; Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, Ak Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Meclis Başkanı Osman Yılmaz, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu, , Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Soydan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Metin Polat, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Haluk Filizli, Gaziler ve Şehit yakınları, askeri erkân, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.