Panayır Havasında 2. Eğitim Şenliği Başladı

14 Haziran 2023 13:41 Pazaryeri Belediyesi

Pazaryeri İlçesinde Panayır Havasında 2. Eğitim Şenliği Başladı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde düzenlenen 2. eğitim şenliği, hayır panayırı havasına döndü.

Pazaryeri Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ve Pazaryeri Belediyesi‘nin desteğiyle ilçe pazar alanında kurulan stantlarda öğrenciler hem okullarındaki aktiviteleri tanıttı hem de ailelerinin hazırladıkları ürün ve eşyaların satışını yaptı. İlçe halkı ve veliler düzenlenen panayırda sergilenen ürünlerden satın alarak derem bölgesine destek olurken, panayırda satışa sunulan ürün ve eşyalardan elde edilen gelirlerin deprem bölgesindeki vatandaşların ve öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacağı belirtildi.

Pazaryeri ilçesinde iki gün sürecek eğitim şenliğinde öğrenciler çeşitli oyunlar, halk dansları ve müzik dinletisi gösteriyle ilçe halkının huzuruna çıktılar.

Eğitim Şenliği açılışında konuşan Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, 6 Şubat günü ülkemiz derin bir acıyla sarsıldı. 51 bin vatandaşımızın rahmeti rahmana kavuştuğu, birçok vatandaşımızın yaralandığı 11 vilayetimizi etkileyen çok büyük bir deprem yaşadık. Bu deprem neticesinde sadece oradaki sosyal yaşam değil eğitim de aksadı. Ancak gelinen noktada asrın felaketini asrın birliğiyle beraberliğiyle hep beraber yaraları sardık ve sarmaya devam ediyoruz. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Eğitim şenliklerinin ve kermesin hayırlara vesile olmasını diliyorum. “ Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Satışlardan elde edilen gelirler tamamı depremzede vatandaşlar ve depremzede öğrenciler yararına kullanılmak üzere deprem bölgesine gönderilecek. Hayırlı uğurlu olsun dedi.

Açılışa, Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, , Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş, Ak Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selen Mutlu Haşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Pulat, Bozüyük Pazaryerililer Derneği Başkanı Celalettin Konuk,okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birlikleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Haber - İbrahim Öztosun

AA

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.