Pazaryeri Belediyesi Kış Şenliği

07 Şubat 2022 12:26 Pazaryeri Belediyesi

Pazaryeri Belediyesinin bu yıl ilkini düzenlediği “Kış Şenliğine” 4 bin kişinin üzerinde insan katıldı şenlik yeri adeta şölen yeri oldu.

Küçükelmalı Tabiat Parkında ilk turizm hareketliği ilki yapılan kar şenliği ile başladı. Şenliğe İstanbul, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Sakarya  Bilecik ve ilçelerinden olmak üzere 4 bin kişi aşkın bir vatandaş topluluğu katıldı. Kundaktaki bebelerden 80 yaşındaki yaşlılara katılım olurken herkes güzel havanın tadını çıkardı. Tabiat parkına giden yollar binlerce araç yüzünden kapandı gelenlerin birçoğu araçlarını 2-3 kilometre dışarıda bırakıp alana yürüyerek gelmek zorunda kaldı. Buz tutan gölün üzerine çıkan yüzlerce kişi büyük tehlikeye aldırmadan fotoğraf çekinme yarışına girdiler. Jandarma zamanında müdahale ederek tehlikeyi hiçe sayan vatandaşları gölün üzerinden boşalttı ve tedbir aldı.

İlçede ilki yapılan kar şenliğinin bu kadar büyük ilgi görmesi Başkan Zekiye Tekin’in tüm yorgunluğunu aldı. Konuşmasında katılanlara teşekkür eden Başkan Tekin, bundan sonra bu tür etkinliklerin yaz ve kış olmak üzere devam edeceği müjdesini verdi.

İlçe esnafları park alanında yöresel ürün stantları kurdu ve gelenlere satış yaptılar. Ayrıca alana kurulan sahnede yerel sanatçılarımızın söylediği şarkılarla geçler adeta coştular.

Pazaryeri Habere konuşan Başkan Tekin, Güzel bir etkinlik olduğunu belirterek “Bugün 1. Kış şenliğimizi düzenledik. Çok büyük bir katılım oldu. İnsanlarımız bunalmışlardı değişik bir ortam oldu onlar içinde. İnşallah bundan sonra bu tür kış ve yaz etkinliklerimizi devam ettireceğiz katılanlara çok teşekkür ederim dedi.

Bilecik İl Turizm Müdürü Serkan Bircan yaptığı açıklamada; “ Bu gün Pazaryerindeyiz kış şenliğinin 1.sini düzenliyoruz. Çok mutlu ve huzurluyuz. Pazaryeri ilçemiz çömleğin sanata dönüştüğü bir ilçe ayrıca kış turizmine de açılması Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak birçok insanı burada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pazaryeri ilçesi yöresel ve coğrafi işaretli ürünleri ile geleceği açık bir yer. Biz müdürlük olarak her zaman Kaymakamlık ve Belediye ile ileride turizm açısından Pazaryeri ilçesinin aranılan bir yer olması için çalışıyoruz. Herkesi de buraları görmeleri için Bilecik’e davet ediyoruz” dedi.

Etkinliğe, Ak Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Meclis Başkanı Osman Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, İlçe Belediye Başkanları, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Muzaffer Sandal, İl Genel Sekreteri Seda Bayrakçı, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kocaeli , Bozüyük, Bilecikliler dernek yönetimleri , Ak Parti ilçe başkanları, ile vatandaşlar katıldı.

Haber Metni: Pazaryeri Haber - İbrahim Öztosun

Fotoğraf: Pazaryeri Belediye Başkanlığı

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.