Sanal Sınıf Projesi

Pazaryeri Belediyesi Dijital Çağa Uygun Sanal Sınıf Projesi İle Dershaneleri Eve Getirdi

Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Veli 

Sanal Sınıf Projesi, Belediye Başkanlığımızın resmi internet sitesine yüklenmesi ile birlikte online dersler, profesyonel video eğitimler, deneme sınavları, konu tekrar testleri ve detaylı soru çözümlerinin ve daha bir çok içeriğin bulunduğu Dijital Eğitimin sistemi öğrencilerimizin hizmetine sunuldu.

Ortaokul ve Lise öğrencilerinin tüm derslerine yardımcı olacak Dijital Eğitim sistemine https://dijital.pazaryeri.bel.tr/  adresinden kayıt olan tüm öğrencilerimiz faydalanabilecek.

Sanal Sınıf Projesi ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, “Hükümetimizin eğitim noktasında attığı devasa adımların yanına biz de Pazaryeri Belediyesi olarak taşın altına yüreğimizi koyduk. Biz bu anlayışla yola çıktık. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine destek olmayı amaçladık. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına da katkı sağlayacak bir proje hayata geçirdik. Sanal Sınıf’ın, Pazaryeri Belediyesi tarafından ortaya konulan bir ilk olarak Pazaryeri ilçemizdeki tüm öğrencilerimize ulaşmasını arzu ediyorum. Dijital Sınıf aynı zamanda eğitimdeki engelleri de kaldıracak. Biz Pazaryeri Belediyesi olarak bu proje ile dershaneyi gençlerimizin evlerine götürüyoruz. Vizyoner Belediye, Başarılı Öğrenci ve Mutlu Veli ağı ile Pazaryeri ileride çok daha iyi bir konumda olacak” diye konuştu.

EĞİTİME 7 GÜN 24 SAAT ERİŞİM

https://dijital.pazaryeri.bel.tr/  adresinden erişim sağlanacak Dijital Sınıf’tan 5. sınıf ile 12. sınıf arasındaki ortaokul ve lise öğrencileri yararlanabilecek. Öğrenciler, uzaktan erişim tekniğine dayalı Sanal Sınıf’a kendilerine ait program şifreleri ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından günün her saatinde ulaşabilecek, dersleri izleyebilecek, alıştırma sorularını indirip çözebilecek. Destekleyici bir eğitim modeli olan sistemde, deneme sınavları da olacak. LGS’ye hazırlanan 8. sınıflar ile TYT ve AYT ’ye girecek 12. sınıflara özel canlı yayınlar yapılacak. Öğrenciler, eğitmenlere soru sorabilecek. Veliler de aynı site üzerinden öğrencilerin başarı grafiğini takip edebilecek.

ALTYAZIYLA ANLATIM

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uyumlu içeriklerin yer alacağı Proje ile dershane, engelli öğrencilerin evlerine götürülmüş olacak. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan toplam 3 bin 700 saatlik eğitim videosu, işitme engelli öğrencilerin yararlanması için altyazı ile desteklenecek.

NASIL KAYIT OLUNACAK?

Sanal Sınıf’tan yararlanmak isteyen öğrencilerin, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ve öğrenim belgesi ile Pazaryeri Belediyesi’ne veya https://dijital.pazaryeri.bel.tr/  üye ol bölümünden kayıt yaptırması gerekiyor.

 

Proje Tamamlanma Tarihi : 15.09.2020

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.