Topraktan Sofralara Kadın Eli Projesi

Pazaryeri Belediye Başkanlığı ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ortaklığında ilçedeki kadın istihdamına yönelik ve ilçede yetişen ürünlerin işlenmesi ve katma değer kazandırılması amaçlanarak hazırlanmış olan, 1.200.000₺ değerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında ‘‘ Topraktan Sofralara Kadın Eli ’’ projesinin makinelerinin kurulum süreci tamamlanarak 2022 yılında faaliyetlerine başlaması hedeflenmektedir.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ‘‘Tüketen değil üreten Pazaryeri olma yolunda, üreten çiftçimizi desteklemek, kadın istihdamı oluşturmak ve ilçemizde yetişen ürünlerimizin katma değere kazandırılması adına hazırlamış olduğumuz ‘ Topraktan Sofralara Kadın Eli ’ projesi ile ilçemizde yetişen ürünlerimize olduğu kadar, üreticilerimize de sahip çıkmayı hedefliyoruz.

İlçemizde böyle bir tesisin açılacak olmasının heyecanını ve gururunu yaşamaktayım. Her şey güzel ilçem Pazaryeri için’’ dedi.

---------------------------------------------------

Belediye Başkanlığımız ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ortaklığında, İlçemizde yürütülmekte olan ‘‘Topraktan Sofralara Kadın Eli Projesi’’ Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında devam etmektedir.

Projenin Konusu; Yaş halde toplanılan sebze ve meyvelerin kurutulması, işlenmesi ve konserve haline getirilmesi.

Projenin Amacı; Kadınlara yönelik iş istihdamı yaratarak ilçede yetişen ürünlerin konserve haline getirilerek iç ve dış pazarda pazarlanması.

Proje Bedeli; 1.200.000 TL

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.