Sanatçı Arif Susam’dan Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e Sürpriz Ziyaret

23 Şubat 2021 12:36 Pazaryeri Belediyesi

Türkiye’nin ünlü taverna müziğinin öncülerinden Arif Susam, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e sürpriz ziyarette bulundu.

Kendisini Belediye makamında ağırlayan Belediye Başkanımız, çocukluğunun sanatçısını karşısında gördüğünde heyecanını ve sevincini gizleyemedi.

Sanatçı Arif Susam ise Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e son çıkan imzalı albümünü takdim etti.

Başkanımız Zekiye Tekin, Sanatçı Susam’ı doğal güzellikleriyle ünlü Bozcaarmut Gölet’i ve Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer Kınık köyünü gezdirdi.

Kınık köyünde çömlek ustası Emin Aslan’ın atölyesini gezen Susam, çamur tezgâhının başına geçerek vazo yapmaya ve aynı anda radyoda çalan kendi parçasına eşlik etti.

Ziyaretleri sonrasında Arif Susam, “ Türkiye’de birçok yer gezdim fakat burası kadar birçok zenginliği olan yer görmedim. Buraya gelmeden önce Sayın Başkan Zekiye Tekin’in adını çok duydum gelip görmek istedim. Harika göletleri, ormanları ve toprak ürünleri çok hoşuma gitti. Pandemi bitince Başkana Pazaryeri halkına bir konser sözü verdim buraları birde yaz aylarında görmek isterim ve herkesi gelip bu güzellikleri görmesini isterim anlatmak zor yaşamak lazım. Başkan Tekin, gerçekten çok candan bir insan hele hele bana Arif abi demesi adeta burada bir başkan değil de kız kardeşim tarafından ağırlanmış gibi hissettim. Beni çok güzel ağırladı kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanımız Zekiye Tekin “ Değerli sanatçımız milyonların sevilen sesi Arif Susam’ı ilçemizde ağırlamaktan çok mutlu olduk. İlçemizin methini duymuş gelmek istemiş. Bizde kendisini göletlerimizi, turizm potansiyeli olan yerlerimizi gezdirdik. Boza ve helvamızı tanıttık. Çok beğendi kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum inşallah pandemiden sonra ilçemizde konser sözü aldık.” dedi.

İnegöl Oylat Güven Otel yöneticileri Hamit ve Fatih Gültekin’e ilçemizin tanıtımına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.