Şerbetçi Otu Fiyat Belirleme Toplantısı

07 Haziran 2023 11:48 Pazaryeri Belediyesi

Türkiye’de sadece Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yetişen şerbetçi otunun kilogram başına alım fiyatı 41,00 ve 40,00 lira olarak belirlendi.

 Türkiye’de sadece Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 1405 dekar alanda yetiştiriciliği yapılan Bilecik ilinin karakteristik endüstriyel ürünü Şerbetçiotu’ nun 2023 yılı üretim sezonunda alıcı kuruluşlar tarafından uygulanacak olan taban fiyatı belirlendi.

Bilecik Vali Yardımcısı Şahin Arsal’ın başkanlık ettiği teknik komite toplantısı, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, Ot-Gül Kooperatifi Başkanı Zafer Kozpınar, Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, Pazaryeri Ziraat Odası Başkanı Abdullah Duman, özel sektörden alıcı firma temsilcileri İlker Bağcı ve Zafer Çelik’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Tekin, makul fiyatlarda anlaşma sağlandığını belirterek yeni sezonun ve fiyatların çiftçilere hayırlı olmasını kazasız belasız bir hasat dönemi geçirmelerini diledi.

Şerbetçiotunun yaş alım kilo fiyatı -Aroma cinsi  41,00 lira, diğer çeşitler 40,00 lira

 

Haber: İbrahim Öztosun

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.