TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJESİNE DESTEK

12 Ocak 2024 10:56 Pazaryeri Belediyesi

Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ceylin NAZ ERYILMAZ tarafından ilçemizi konu alan Tübitak 2204-A araştırma projesi kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor.

İlçemizde göç olgusunu ekonomik ve sosyolojik sebeplerle ele alan, bunun yanında göç sorununun çözümü için çeşitli öneriler geliştiren araştırmacı, danışman öğretmen ve kurum müdürü belediyemize ziyarette bulundular. Kurum müdürü Emrah URHAN ve Müdür Yardımcısı aynı zamanda proje danışmanı Kübra BİLİK DEMİREL çalışma sonrasında ilçemizin tanıtımı için broşür ve diğer materyalleri Belediye Başkanımız Zekiye TEKİN’ e teslim etti.

Çok yönlü olarak devam eden çalışmalar birçok alt modülden oluşmakta. En az iki yıl daha devam etmesi planlanan araştırmaların bir aşaması şerbetçiotu tarımı, şerbetçiotu üzerine ürün araştırmaları ve çeşitli laboratuvar çalışmalarından oluşuyor.  Pazaryeri çömlekçiliği ve yöresel katma değerli ürünlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar ve Pazaryeri ilçesini Bilecik’in turizm-kültür merkezi haline dönüştürmeye yönelik çalışmalar ise bir başka modül altında devam etmekte.

İlk aşaması 2024 TÜBİTAK 2204-A Araştırma Projelerinde sunulması hedeflenen çalışmaya belediyemiz tam destek vermekte. “Gençlerimizin ufuk açıcı çalışmalarında her zaman destekçileriyiz… Hele ki güzel ilçemizin bir adım daha ileriye gitmesi için bilimle harmanlanan, eğitimle şekillenen çalışmalar bizi daha da mutlu eder…” diyen belediye başkanımız Zekiye TEKİN, Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederek Pazaryeri ilçesinde yapılacak tüm çalışmalarda yanlarında olacağı sözünü verdi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.