Pazaryeri 412 Oryantirik Sporcusuna Ev Sahibi Oldu

14 Kasım 2023 17:00 Pazaryeri Belediyesi

Pazaryeri Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Gençlik Spor Müdürlüğünün iş birliğinde Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başlayan Oryantrik sporu için Pazaryeri ilçesine içlerinde dünya şampiyonunun da bulunduğu 412 sporcu ve teknik heyet ve ailelerden oluşan 524 kişi geldi.

Oryantrik sporu harita ve pusula yardımı ile yön bulma yöntemi. Tüm sporcular Gençlik merkezi önünden başlayıp ilçe merkezinin 4 bir tarafına konulan işaretleri takip ederek Hükümet Konağı önünde yarışmayı sonlandırdılar. Büyük bir heyecana sahne olan yarışmalarda Rusya’dan gelen Dünya Şampiyonu Rus sporcu Valentin Novikov, Rusya 1.si Pavel İvanov, Türkiye Gençler 1. Si Ali Aydın da yarıştı.

7 yaşından 55 yaşına kadar bir çok kategoride ilk 3′ e giren yarışmacılara Belediye Kültür Merkezinde Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman, Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve Bilecik İl Spor Müdürü Yasin Özdemir’in katıldığı törende madalyaları verildi.

Törende konuşan Vali Aygöl, 25 ilden katılım sağlayan tüm sporcu, antrenör ve ailelere katılımları için teşekkür etti. Aygöl, “ Bu Oryantirik spor dalı ülkemizde yeni bir oluşum. Federasyon Başkanı ile görüştük bu sporun Bilecik ilimizde de yaygınlaşması için çalışmalar başlatacağız. İlkini Pazaryeri ilçemizde yapmış olduk ben tüm sporcu kardeşlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ödül töreninin ardından toplu fotoğraf çekimiyle tören sona erdi.

 

Haber: İbrahim Öztosun (AA)

Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.